Bezpieczna wizyta lekarska i skuteczna teleporada. Pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja na smartfon

Artykuł sponsorowany Comarch Healthcare S.A.
Boli Cię gardło, strzyka w boku, zaczynasz kaszleć, a w przychodni proponują Ci poradę przez telefon? Zamiast martwić się, czy lekarz zrozumie, co Ci dolega, ściągnij specjalną, darmową aplikację. Pomożesz sobie i lekarzowi. Uzbrój się w Comarch HealthNote przeciw sezonowi chorobowemu i pandemii.

Pandemia wymusiła swego rodzaju rewolucję w medycynie. Przed nią wydawało się, że lekarz musi nas zobaczyć w swoim gabinecie. Ba! Był czas, kiedy po wypisanie kolejnej recepty trzeba się było stawić u medyka osobiście. Teraz, gdy wiadomo, jak łatwo się zarazić koronawirusem, przychodnie proponują zdalne konsultacje w postaci porad przez telefon i wideokonsultacji. Nie wszyscy czujemy się z tym komfortowo i pewnie. Gdy boli nas gardło, chcielibyśmy pokazać je lekarzowi, by być pewnym, że nie jest to angina. Ale przecież można zrobić zdjęcie w lustrze! I pokazać lekarzowi. Przez telefon usłyszy on, jakiego charakteru jest Twój kaszel. A wyniki laboratoryjne, jeśli zleci Ci zrobić, też możesz mu pokazać zdalnie. Jak? Przez aplikację medyczną Comarch HealthNote. Możesz ją pobrać bezpłatnie na swój smartfon ze strony www App Store lub Google Play.

Czym jest Comarch HealthNote?

Comarch HealthNote jest internetową książeczką zdrowia, pozwalającą na gromadzenie kompletnej i aktualnej dokumentacji medycznej. Wirtualną teczkę z historią choroby i wynikami możesz przeglądać, kiedy tylko będziesz chciał i potrzebował, w swoim telefonie. W ten sposób wszystkie informacje na temat swego zdrowia będziesz miał zawsze i wszędzie pod ręką. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR, dzięki czemu nie występuje ryzyko ich utraty. Dostęp do aplikacji możesz zabezpieczyć, jak chcesz: hasłem, kodem PIN, odciskiem palca albo usługą rozpoznawania twarzy (face ID). 

Jak użyć aplikacji w czasie teleporady?

W czasie trwającej pandemii użytkownik aplikacji Comarch HealthNote ma możliwość udostępniania lekarzowi dokumentacji na 2 sposoby:

  1. Przy użyciu kodu PIN – w trakcie teleporady lub wideokonsultacji lekarz wchodzi na stronę dladoktora.pl, następnie wpisuje podany przez pacjenta kod PIN, wygenerowany w aplikacji HealthNote
  2. Za pomocą e-maila – w trakcie (lub przed) teleporady lub wideokonsultacji pacjent udostępnia wybrane dane podając adres e-mail lekarza.

Jak użyć aplikacji podczas wizyty w gabinecie?

Jeśli nawet okaże się, że zajdzie konieczność wizyty lekarskiej, to forma udostępniania danych, możliwa dzięki internetowej książeczce zdrowia, jest znacznie bardziej bezpieczna niż tradycyjna tekturowa teczka. Dokumenty papierowe trudno jest skutecznie zdezynfekować, mogą więc stać się nośnikiem wirusa. Dlatego w gabinecie lekarzowi najlepiej pokazać wyniki badań czy historię pomiarów przez kod QR. To pozwoli zachować bezpieczny dystans, bo odbywa się bezdotykowo. Jak? Wystarczy, że lekarz dysponuje komputerem podłączonym do Internetu. Wtedy operacja przekazania danych zamyka się w trzech krokach:

  1. Otwórz aplikację, przejdź do zakładki „Udostępnij” i wybierz, co chcesz przesłać lekarzowi.
  2. Lekarz otwiera stronę dladoktora.pl
  3. Zeskanuj kod widoczny na stronie. I gotowe!

Oferta dla placówek medycznych

Od teraz placówki medyczne, które wdrożą system Comarch Optimed NXT, będą mogły oferować swoim pacjentom darmową aplikację Comarch HealthNote. System posiada 6 modułów podstawowych (m.in. rejestracji, przyjęć szpitalnych, gabinetów i rozliczeń) i ponad 30 dodatkowych (takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna czy punkt pobrań), a na tle innych wyróżnia się wyjątkową przyjaznością użytkownikowi, bezpieczeństwem i szybkością obsługi. O korzyściach płynących z jego użytkowania przekonało się już ponad 300 placówek medycznych w całej Polsce.

Po integracji systemu Comarch Optimed NXT z aplikacją Comarch HealthNote cała dokumentacja medyczna wytwarzana w placówce będzie automatycznie przesyłana na konta użytkowników w Comarch HealthNote. Pacjenci nie będą musieli przychodzić do placówki wyłącznie w celu odebrania wyników badań czy umawiać się na wizyty na „doniesienie” dokumentacji medycznej. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.

Dowiedz się więcej TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Bezpieczna wizyta lekarska i skuteczna teleporada. Pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja na smartfon - Express Ilustrowany

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki