MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpańska ulica

(mn)
Tadeusz Packo pokazuje bezpańską ulicę
Tadeusz Packo pokazuje bezpańską ulicę M. Nożyńska
Tadeuszowi Packo, mieszkańcowi bloku przy ul. Ciechanowskiej w Makowie, nie podoba się droga biegnąca obok jego osiedla. Jest ona dwukierunkowa, prostopadła do ul. Przasnyskiej, stoi przy niej Kredyt Bank. Droga nie ma nazwy, ale pracownicy banku twierdzą, że jest to ul. Przasnyska.

- Na tej drodze jest niebezpiecznie, zwłaszcza, gdy jest dużo pieszych, a samochody jadą z dwóch stron - mówi Tadeusz Packo, były drogowiec. - Około pół roku temu widziałem, jak samochód potrącił tu kobietę. Nic jej się nie stało, ale obawiam się, że w przyszłości może wydarzyć się tu nieszczęście. Albo tę ulicę powinno się zrobić jednokierunkową, albo wybudować chodnik (dwustronny chodnik kończy się w połowie drogi - przyp. mn) i oznakować to wszystko. Pan burmistrz powinien się tym zainteresować.
Tadeusz Marciniak, zastępca burmistrza mówi o tej tajemniczej drodze, że została ona wykonana jako dojazd do banku i z tego powodu nie ma nazwy.
- Prowadziliśmy rozmowy ze spółdzielnią mieszkaniową, żeby zrobić tam ruch jednokierunkowy, obojętnie, w którą stronę. Wtedy jednak samochody jeździłyby przez ulicę Ciechanowską, a spółdzielnia nie jest zainteresowana zwiększeniem ruchu na swoim osiedlu - twierdzi Tadeusz Marciniak. - Poprzedni zarząd miasta próbował wykupić teren w celu poszerzenia tej drogi, ale nie wszyscy właściciele sąsiednich gruntów się na to zgodzili. Gdyby się okazało, że wyrażają zgodę, można by rozważać poszerzenie drogi i wykonanie chodnika przynajmniej po jednej stronie, choć na pewno nie jest to sprawa na jutro.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki