MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezinteresowne krople życia

(as)
Zwyciężczynie w kategorii plakatu
Zwyciężczynie w kategorii plakatu A. Suchcicka
W konkursie plastycznym na plakat promujący honorowe krwiodawstwo i logo przasnyskiego klubu honorowych dawców krwi wzięło udział 43 licealistów. W kategorii plakat za najlepsze uznano prace Doroty Solak, Małgorzaty Puchalskiej i Anny Klik. W kategorii logo zwyciężyła Justyna Purzycka.

- Oddając krew, ofiarowujesz to co najcenniejsze, cząstkę siebie. To hasło towarzyszy działaczom PCK od 46 lat, tj. od czasu gdy PCK zajął się propagowaniem honorowego krwiodawstwa - przypomniała Wiesława Krawczyk, prezes zarządu PCK w Przasnyszu, którą bardzo cieszy zainteresowanie przasnyskiej młodzieży honorowym krwiodawstwem. Pani prezes wyraziła nadzieję, że przy przasnyskim LO powstanie klub HDK. Pierwszym krokiem w tym kierunku był ogłoszony 16 marca konkurs na plakat promujący honorowe krwiodawstwo i logo przasnyskiego klubu HDK. Najlepsze prace zostały wybrane 9 czerwca, a 22 czerwca w auli LO ich twórcom zostały wręczone nagrody.
- Nie przedmiot, ale gest jest w obdarowywaniu elementem najważniejszym - podkreślił na spotkaniu Zenon Wojda, przewodniczący Rady Miejskiej. - A jeśli darem jest krew, która ratuje życie, a darczyńca czyni to bezinteresownie, to dobro najwyższe.
Zdaniem przewodniczącego idee propagowane przez PCK wyzwalają wśród młodzieży pozytywne zachowania, które w przyszłości mogą zaowocować kolejnymi gestami godnymi naśladowania.
W imieniu krwiodawców organizatorom i uczestnikom konkursu podziękował Leszek Adamiak, wiceprzewodniczący koła honorowych krwiodawców przy przasnyskiej jednostce wojskowej.
W kategorii plakat zwyciężyły Dorota Solak, Małgorzata Puchalska i Anna Klik. Wyróżnione zostały też prace Jarosława Karwackiego, Emilii Plichtowicz i Magdy Bujak. W kategorii logo triumfowała Justyna Purzycka. Za oryginalność nagrodę otrzymała także Marta Sękowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki