Bez niespodzianek w WLS

Jarosław Sender
W trzeciej kolejce Wyszkowskiej Ligi Siatkówki obyło się bez niespodzianek. Z grona liderów odpadła drużyna LS Service, która uległa Mobily PL PTM Fitland.

Wyszkowska Liga Siatkówki

W tej kolejce najciekawiej zapowiadały się mecze pomiędzy LS Service, a Mobily PL PTM Fitland oraz Nowym Wyszkowiakiem i Wyszkowiakiem. Przed kolejką mieliśmy aż trzy drużyny na pozycji lidera.

Ciekawy pojedynek stoczyły drużyny UKS Polonez Wyszków oraz ZS nr 2. Po pierwszym przegranym do 23 secie, młodzi gracze UKS urwali swoim starszym kolegom drugiego seta triumfując 25:23. W tie-break’u o klasę lepsi okazali się gracze ZS Nr 2, którzy wygrali 25:13.

Kolejnym meczem było starcie dwóch drużyn z dolnej części tabeli. WKS Mimozy podejmowały SWS. Lepsi okazali się siatkarze-wędkarze z Mimoz, którzy pewnie wygrali 2:0. W setach rozgromili rywala 25:13 i 25:12.

W następnym meczu czwarty w tabeli Urząd Miejski Tłuszcz podejmował dziewiąte Długosiodło. Podbudowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad Nowym Wyszkowiakiem, zawodnicy Długosiodła wygrali 2:0 (25:22, 25:17)

W meczu pomiędzy Camperem Vip, a Rybnem zwycięzcę poznaliśmy dopiero po tie-breaku. Pierwszego seta do 14 wygrali zawodnicy Campera Vip. W drugim triumfowali gracze Rybna 25:22. W tie-breaku dopiero w grze na przewagi lepsza okazała się drużyna Rybna, wygrywając do 24.

O godz. 18.00 równolegle rozgrywane były hity tej kolejki. Ten pomiędzy Nowym Wyszkowiakiem, a Wyszkowiakiem przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Lepsi okazali się zawodnicy Wyszkowiaka, którzy wygrali 2:0. W pierwszym secie ograli przeciwnika do 20, a w drugim do 22.

Mecz pomiędzy LS Service, a Mobily PL PTM Fitland zapowiadał się bardzo ciekawie. Osłabieni brakiem podstawowego rozgrywającego zawodnicy LS nie sprostali swoim rywalom. W pierwszym secie po zaciętej walce wygrali zawodnicy PTM Fitland 25:23. Drugi set to łatwa wygrana lidera rozgrywek do 20, w efekcie wynik spotkania to 2:0 dla Mobily PL PTM Fitland.

W ostatnim meczu drugi lider rozgrywek - Rybienko M. Karpiński Auto Serwis podejmował graczy Nonszalancji. Zawodnicy z Rybienka okazali się nie do zatrzymania dla swoich młodszych kolegów. Pewnie wygrali 2:0, zwyciężając w setach 25:17 oraz 25:15.

Z fotela lidera spadł zespół LS Service. Teraz liderami są drużyny Mobily PL PTM Fitland oraz Rybienko. Ostatnie miejsce nadal zajmuje drużyna SWS.W następnej kolejce ciekawie zapowiada się mecz LS Service - Nowy Wyszkowiak. Mecze odbędą się w niedzielę 29 listopada, a pierwszym spotkaniem będzie pojedynek Długosiodła z SWS o godz. 13.00.