Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Belfer Band wyśpiewał dobrą nowinę

Justyna Kowalczyk
J. Kowalczyk
Festiwal piosenki religijnej w Goworowie. Do tej pory w Goworowie w festiwalu piosenki religijnej śpiewały tylko dzieci i młodzież. W tym roku dołączyli dorośli.

W niedzielę 15 czerwca w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie odbył się VII Festiwal Piosenki Religijnej. Zorganizowany został przez parafię rzymskokatolicką, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny.
Wystąpiło 18 solistów i 20 zespołów z Goworowa, Baranowa, Krasnosielca, Suchcic, Lelisa, Krasnego, Łysych, Drozdowa, Drążdżewa, Ostrowi Mazowieckiej, Kruszewa, Żabina i Szelkowa. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe: klasy 0-III, klasy IV-VI, uczniowie gimnazjum oraz dorośli. Każda z gmin mogła wytypować jednego reprezentanta z każdej grupy. W festiwalu udział wzięli nie tylko dzieci i młodzież, występowali również nauczyciele w zespole Belfer Band i Zespole Ludowym.
Jury w składzie: Barbara Chmielewska - główny specjalista ds. kultury powiatu ostrołęckiego, Krystyna Reluga - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie i Zdzisław Dzbeński - przedstawiciel mieszkańców Goworowa, wyłoniło najlepszych. Wśród indywidualnych wykonawców byli nimi: Sylwia Lesińska z Drążdżewa, Ewa Wójcik z Goworowa (klasy 0-III), Małgorzata Wyrębek z Goworowa (klasy IV-VII), Łukasz Mrozek z Gimnazjum w Lelisie, Marzena Gołąb z Gimnazjum w Krasnosielcu, Martyna Ślubowska z Gimnazjum w Kuninie oraz Iwona Heroimińska z Krasnosielca. Wyróżnione zespoły to: grupa z Lelisa i Szelangeli z Szelkowa (klasy 0-III), chór z Goworowa, chór z Łysych, chór z Drążdżewa i zespół bez nazwy z Baranowa (klasy IV-VI), chór z Gimnazjum w Szelkowie (i chór z Gimnazjum w Goworowie, a wśród dorosłych Zespół Ludowy z Krasnego i goworowski Belfer Band. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Przeprowadzono również loterię wśród publiczności, w której nagrodami były płyty kompaktowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki