Będzin bez szans w starciu z Pekpolem (zdjęcia, wideo)

Walce na wysokim poziomie przyglądało się blisko osiemset osób.
Walce na wysokim poziomie przyglądało się blisko osiemset osób. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu po dobrym spotkaniu pokonali w hali im. Arkadiusza Gołasia w sobotni wieczór MKS MOS Będzin 3:0 i dopisali komplet punktów do ligowej tabeli.

Pekpol Ostrołęka - MKS MOS Będzin

W pierwszym secie spotkania siatkarze ostrołęckiego grali nierówno i wspaniale momenty gry przeplatali tymi zdecydowanie słabszymi. Mimo, że podopieczni trenera Andrzeja Dudźca potrafili wypracować sobie pięciopunktową przewagę po świetnych zagrywkach Artura Żylińskiego i prowadzili już 20:15, to po kilku błędach doprowadzili do stanu 21:21 i walczyli na przewagi o zwycięstwo. Ostatecznie wygrali 29:27.

Lepszy w wykonaniu naszego zespołu był drugi set spotkania w którym nasi siatkarze potrafili wypracować sobie już na początku partii sporą przewagę, którą utrzymywali od początku do samego końca. Efektownie wygraną w drugim secie podkreślił Mateusz Sacharewicz, który zdobył punkt asem serwisowym.

W trzecim secie nasi siatkarze potwierdzili, że są zespołem lepiej dysponowanym w sobotni wieczór i mimo ambitnej gry zespołu z Będzina to świetnie kończone ataki przez Artura Żylińskiego, Pawła Pietkiewicza i Artura Jacyszyna dały zwycięstwo naszej drużynie. MVP całego spotkania został z kolei środkowy Tomasz Stańczuk.

Pekpol Ostrołęka - MKS MOS Będzin 3:0 (29:27, 25:21, 25:22)