Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będą świecić na drodze

paf
Od września w szkołach powiatu ostrołęckiego będzie wdrażany program "Bezpieczna droga do szkoły". Najmłodsze dzieci otrzymają znaczki odblaskowe.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły", której patronuje m.in. aktorka Dorota Stalińska, dotarła również do Ostrołęki. Od września najmłodsi uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli w powiecie ostrołęckim i Ostrołęce będą otrzymywali specjalne znaczki odblaskowe.
- Będziemy przeprowadzali również pogadanki dla dzieci, podczas których przypomnimy o zasadach poruszania się na drodze i wyjaśnimy, jak używać znaczków odblaskowych - wyjaśnia starszy aspirant Monika Pstrągowska, z Sekcji Prewencji Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. - Chcemy zdążyć z organizacją spotkań jeszcze przed początkiem jesieni. Już wtedy dni są krótkie i znaczki mogą być przydatne.
Do akcji włączyły się wszystkie gminy naszego powiatu, samorząd miejski Ostrołęki i Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. Koordynatorem działań było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
- Mimo że szkoły, do których trafią znaczki, wcale nie są pod nadzorem starostwa - dodaje Monika Pstrągowska. - Tym bardziej należą się im słowa uznania i podziękowanie.
A znaczków będzie 7000. Zostaną one przekazane każdej z gmin. Ich liczba będzie zależała od liczby uczniów na danym terenie. Według tego samego klucza gminy partycypowały w kosztach zakupu znaczków. Ponadto z budżetu starostwa dołożono na ten cel 2 tys. złotych. Odblaski kosztowały około 15,5 tys. zł.
- Znaczki będą rozdawane głównie dzieciom z klas I-III i przedszkolakom - mówi Maria Ostrowska, inspektor w wydziale promocji i rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. - To one najbardziej są narażone na wypadki drogowe. Znaczki trafią do około połowy uczniów szkół podstawowych w powiecie. Ale mamy nadzieję, że samorządy nadal będą chciały uczestniczyć w akcji i w przyszłości kolejne roczniki dzieci wyposażymy w odblaski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki