Będą derby w IV lidze !

jpawlowski
W piątek, pewni już utrzymania piłkarze Narwi zafundowali kibicom sześć bramek w ostatnim meczu w sezonie 2001/2002 na własnym terenie. Z kolei, w sobotę w Baboszewie Korona HiD zapewniła sobie awans do IV ligi.

Spotkanie z Wichrem Kobyłka rozgrywane było w cieniu rozpoczętych kilka godzin wcześniej Mistrzostw Świata Korea/Japonia 2002. Na trybunach komentowano więc nie tylko grę drużyny prowadzonej przez Mariana Szaramę, ale również sensacyjne zwycięstwo Senegalu nad Francją w meczu inaugurującym tegoroczny Mundial.
Na murawie stadionu przy ul. Witosa również było ciekawie. Piłkarze Narwi wykorzystując fakt, że goście nie kwapili się zbytnio do walki zagrali futbol, który mógł się podobać licznie przybyłym kibicom a to za sprawą aż sześciu strzelonych bramek. Już po siedmiu minutach gry piłkę do siatki skierował Mariusz Nadrowski. Chwilę później mogło być już 2:0 lecz dogodnej sytuacji najpierw nie wykorzystał Piotr Strzeżysz, a później golkiper gości wyłapał piłkę po strzale głową Jarosława Sadłowskiego. Oblężenie bramki gości trwało nadal co zaowocowało golem Roberta Wołosza. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Arkadiusz Pyskło, który uwolnił się spod opieki obrońców i pomknął w kierunku bramki. Piłka po jego strzale poszybowała jednak nad poprzeczką.
Kilka minut po przerwie piłka znów załopotała w bramce drużyny z Kobyłki po tym jak Marcin Truszkowski minął kilku zawodników na lewej stronie boiska i nie dał szans bramkarzowi. Po godzinie gry znów ostrołęckim kibicom przypomniał się Arkadiusz Pyskło, który zdobył czwartego gola. W 64. minucie gry w miejsce Pyskły na boisku pojawił się Piotr Gutowski i ten właśnie piłkarz jako kolejny wpisał się na listę strzelców. Cztery minuty po wejściu na plac gry popularny ?Carew? wykończył akcję Grzegorza Kwiatkowskiego, który popisał się dokładnym dośrodkowaniem. Ostatni gol przy Witosa w tym sezonie należał do Mariusza Nadrowskiego, który skutecznie egzekwując rzut wolny ustalił wynik meczu na 6:0.

Remis wystarczył

Wygrana w wyjazdowym meczu z Orlętami Baboszewo zapewniała Kornie HiD pewny awans do IV ligi. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych w jakich rozgrywano mecz (silny wiatr, deszcz) początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem. Już po kilku minutach sygnał do ataku dał Mariusz Szymczyk, który po ciekawej akcji trafił w poprzeczkę. W 17. minucie prowadzenie dla Korony uzyskał Tomasz Słowik. Kilkanaście minut po przerwie drugiego gola strzelił Wiesław Świętochowski wbijając piłkę do bramki po składnej akcji kolegów z drużyny. Prowadząc 2:0 ostrołęccy piłkarze rozluźnili szyki obronne co skończyło się zdobyciem przez gospodarzy bramki kontaktowej. Kiedy wydawało się, że liderzy okręgówki ?dowiozą? jednak korzystny wynik do końca Orlęta w ostatniej akcji meczu wyrównali stan rywalizacji.
Punkt wywalczony na boisku w Baboszewie okazał się jednak decydującym w walce o IV lidze. Główny rywal Korony w walce o awans ? Tęcza Płońsk, niespodziewanie stracił punkty w meczu u siebie z Gladiatorem Słoszewo (dodatkowo Korona ma korzystniejszy bilans spotkań z Borutą Kuczbork mająca obecnie trzy punkty straty). Tym samym zespół grający pod wodzą Romana Szkopka w przyszłym sezonie wybiegnie na IV-ligowe boiska. Sympatyków piłki nożnej w Ostrołęce już jesienią czeka nie lada gratka ? derby i możliwość oglądania zmagań czwartoligowców w każdy weekend.

Wyniki 29. kolejki IV ligi

Marcovia - Ostrovia 11:0 (4:0), Ciechanów - Grom-Sobieski 6:3, Łomianki - Olimpia 4:0, Błękitni - Stoczniowiec 2:0, Orlen II - Kasztelan 3:4 (1:2), Targówek - Dolcan II 0:0, Nadnarwianka - Strzegowo 1:1 (gol dla Pułtuska: Kowalczyk 56.), Narew - Wicher 6:0 (2:0).

Wyniki 25. kolejki ligi okręgowej

Orlęta - Korona HiD 2:2, Małkinia - Kryształ 2:6, Wkra Ż. - Wkra B. 3:0, Wieczfnianka - Boruta 0:4, Tęcza - Gladiator 0:1, Przasnysz - Iskra 0:0, Makowianka - Kurpik 2:3.

1. Korona HiD Ostrołęka 25 56 61-35
2. Boruta Kuczbork 25 53 55-15
3. Tęcza Płońsk 25 51 56-26
4. Makowianka Maków Maz. 25 41 47-40
5. Kryształ Glinojeck 25 38 53-45
6. Iskra Krasne 24 37 53-48
7. MKS Przasnysz 25 34 49-58
8. Wkra Żuromin 25 32 43-37