MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baśniowe ferie w Goworowie

(z)
Bal kostiumowy dla dzieci w Goworowie
Bal kostiumowy dla dzieci w Goworowie ZS nr 1
W czasie tegorocznych ferii nauczycielki opiekujące się świetlicą w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie zorganizowały zimowisko dla dzieci. Zajęcia pod hasłem "Baśniowe Ferie" trwały od 2 do 6 lutego i były przeznaczone dla tych uczniów, którzy w czasie wolnym od nauki pozostali w domach.

Przez cztery dni, od godziny 9.00 do 13.00, dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach polegających na omawianiu jednej z wybranych baśni: "Dziewczynki z zapałkami", "Czerwonego Kapturka", "Calineczki" oraz "Królowej Śniegu". Maluchy zaczynały zabawę od czytania każdej z nich, oglądały też fragment filmu, a później ich zadaniem było tworzenie ilustracji przedstawiających najciekawsze sceny z baśni.
- Zależało nam aby każdy dzień obfitował w inne atrakcje. I choć pomysł był jeden to różnorodność bajek pozwoliła zainteresować nimi dzieci przez kilka dni - mówi organizatorka, Dorota Kwiatkowska. - Pomogła nam również dyrekcja szkoły, która udostępniła pomieszczenia, i panie sprzątaczki obecne w tym czasie w szkole.
Dzięki zaangażowaniu innych nauczycielek: Teresy Leśniewskiej, Doroty Późniewskiej oraz Elżbiety Kucharczyk udało się również zorganizować konkurs czytelniczy, który wygrała uczennica klasy Vb - Magdalena Fidura. Trzeba było wykazać się szczegółową znajomością treści zaprezentowanych bajek.
Natomiast ostatniego, piątego, dnia nauczycielki przygotowały bal dla dzieci, któremu towarzyszył konkurs na najciekawszy strój postaci bajkowej.
Były również zajęcia sportowe, a dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Komitetu Rodzicielskiego przy ZS nr 1 w Goworowie, żadne dziecko nie opuściło szkoły głodne. Każdego dnia bowiem, dla wszystkich uczestników zajęć, przygotowywano posiłki a dla zwycięzców konkursów GOKSiR i Komitet Rodzicielski ufundowały nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki