Bartnik Myszyniec awansował do A Klasy [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Piłkarze Bartnika Myszyniec sprawili swoim kibicom wielką radość, wygrywając ostatni mecz sezonu z WKS Mystkówiec Stary. Wygrana 5:1 oznacza, że gracze z powiatu ostrołęckiego wywalczyli awans do wyższej ligi. Mecz toczył się w atmosferze wielkiego piłkarskiego święta.

Na stadionie w Myszyńcu pojawiło się blisko 300 kibiców, już przed meczem na ulicach miasta widać było fanów z flagami i szalikami. Stawka meczu była ogromna: zwycięzca miał awansować do A Klasy, w przypadku remisu promocję mogli wywalczyć gracze z Mystkówca Starego, za którymi również przyjechała grupa kibiców. Na trybunach i na boisku rządził jednak Bartnik Myszyniec.

Do przerwy mieliśmy 1:1, lecz w drugiej części gry oglądaliśmy popis Bartnika. Gospodarze już na początku drugich 45 minut zaskoczyli rywala strzałem z rzutu wolnego, a później stwarzali sobie mnóstwo bramkowych sytuacji i wiele z nich wykorzystali. Bartnik zwyciężył aż 5:1 po golach Macieja Szymańskiego, Mateusza Majewskiego, Mateusza Krajzy, Rafała Lemańskiego i Szymona Kulasa.

Po meczu kibice wraz z piłkarzami świętowali wywalczenie awansu. To druga drużyna z naszego regionu, po Koronie Ostrołęka, która wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej w tym sezonie. Dla takich kibiców było warto! Więcej o meczu Bartnik Myszyniec - WKS Mystkówiec przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".

Bartnik Myszyniec - WKS Mystkówiec Stary 5:1 (1:1)
Bramki dla Bartnika: Maciej Szymański, Mateusz Majewski, Mateusz Krajza, Rafał Lemański, Szymon Kulas

Bartnik: Mateusz Warych - Rafał Lemański, Łukasz Murach, Mateusz Majewski, Szymon Krawczyk - Maciej Szymański, Dominik Kulas, Adam Kobus, Kamil Stań, Tomasz Murach - Mateusz Krajza. Grali również : Szymon Kulas, Kamil Murach, Grzegorz Arcichowski, Sebastian Góralczuk.