MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Banki w Rynku

Jarosław Sender
Urząd Miasta oddaje bankom swoje lokale.

- W ubiegłym roku przedłużyliśmy umowę z bankiem PKO BP, który wynajmuje pomieszczenia w starej części naszego budynku. W tym, podpisaliśmy niedawno dwie umowy najmu, z Bankiem Gospodarki Żywnościowej na lokal przy ul. Poprze¬cznej 6 oraz z Polska SKOK przy ul.Rynek 15 - informuje wiceburmistrz Grzegorz Napiór¬kowski.

Budynki, w których siedzibę mieć będą banki BGŻ i SKOK należą do wspólnot. Wydzielone w nich lokale użytkowe są własnościąmiasta.

Urzędnicy podkreślają, że umowy są korzystne dla miasta, ponieważ najemcy zobowiązują się do ponoszenia na własny rachunek nakładów, które w przypadku rozwiązania umowy nie z winy wynajmującego, miasto zatrzymuje.

Ustalone też zostały wyższe niż dotychczas czynsze za wynajem, które z 10-16 zł za m. kw. wzrosły do 36-40 zł za m. kw. powierzchni. BGŻ wpłaci do kasy miejskiej z tytułu wynajmu 5 tys. zł miesięcznie, SKOK 3 tysiące. Media każdy z banków będzie rozliczał oddzielnie, łącznie z wodą, na którą zawrą umowę bezpośrednio z wodociągami.

- To jest nowa praktyka, bo dotychczas wodociągi w podobnych przypadkach miały jednego odbiorcę. Zastosowaliśmy to rozwiązanie po raz pierwszy, podpisując umowę z PKO BP, który płaci nam tylko czynsz plus ryczałt za śmieci, natomiast na wszystkie media umowę za¬wiera we własnym zakresie - wyjaśnia Napiórkowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki