MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bank nominowany

(mb)
Z usług Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiego korzysta znaczna część mieszkańców powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego
Z usług Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiego korzysta znaczna część mieszkańców powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego M. Bubrzycki
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej ma szansę na Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP.

Jako jedyny z ponad sześciuset banków spółdzielczych w Polsce, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej został nominowany przez Związek Banków Polskich do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Instytucja finansowa". Szanse na zdobycie nagrody ma duże, bo - obok banku PKO BP i Banku Ochrony Środowiska - znalazł się w ścisłym finale. Na pewno delegacja banku pojedzie 14 czerwca do Poznania, gdzie - podczas targów - nagroda będzie wręczona.
Nagrodę przyznaje kapituła złożona z przedstawicieli środowisk naukowych, biznesu, finansów, polityki oraz organizacji konsumenckich. Podstawą do przyznania nagrody jest szczegółowy audyt nominowanych firm przeprowadzony przez państwowe inspekcje.
- Nasz bank został zgłoszony do tej nagrody po raz pierwszy - powiedział nam poseł Zbigniew Krutczenko, prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. - Nie ukrywam, że sprawia to nam ogromną satysfakcję i radość. Nam, czyli bankowcom spółdzielczym, mnie osobiście, członkom i pracownikom. Cieszymy się, że została doceniona nasza praca na rzecz miejscowego społeczeństwa. Doceniono wprowadzanie nowych produktów, doceniono to, że dbamy o miejscowe firmy oraz nasze wymierne osiągnięcia, np. to, że nie pozwoliliśmy upaść ostrowskiemu Bumarowi. Prawie 60 proc. miejscowych przedsiębiorstw obsługiwanych jest przez nasz bank, a rachunki w naszym banku ma 75 proc. rolników.
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej ma 11 oddziałów i punktów w powiatach ostrowskim i wyszkowskim. W ub. roku wypracował 2,14 mln zł zysku, co daje mu rentowność netto 15,46 proc. (w rankingu "Gazety Prawnej" zajął 10. miejsce wśród banków spółdzielczych). W banku pracuje 130 osób i ta liczba w ostatnich latach nie zmienia się. W ub. roku udzielił 103 mln zł kredytów, a depozyty ludności, firm i samorządów przekroczyły 140 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki