MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bal na pięćdziesiąt par

(mb)
Na balu świetnie się bawiono
Na balu świetnie się bawiono Fot. M. Nożyńska
Na andrzejkowym balu charytatywnym w Makowie bawiło się ponad pięćdziesiąt par. Dochód z balu umili święta kilkuset dzieciom z ubogich rodzin.

Na balu świetnie się bawiono
(fot. Fot. M. Nożyńska)

W sobotę 22 listopada w szkole nr 2 w Makowie odbył się pierwszy andrzejkowy bal charytatywny zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
- To potrzeba chwili, dzięki uzyskanym dochodom z balu przygotujemy paczki świąteczne dla dzieci - powiedziała nam przed balem Barbara Brzostek, kierownik MOPS.
Z zaproszenia organizatorów skorzystały 52 pary, które bawiły się niemal do białego rana oraz kilkanaście osób, które kupiły karnet, choć na bal nie przyszły. Bawili się m.in. poseł Zbigniew Deptuła i burmistrz Tadeusz Ciak - obaj z małżonkami.
Podczas balu był pokaz mody. Makowskie modelki - uczennice z LO i Zespołu Szkół, zaprezentowały stroje robione ręcznie z dzianiny zaprojektowane przez Annę Długołęcką z Warszawy, która pochodzi z Makowa.
Krzysztof Twardowski - dyrektor GOK w Karniewie oraz Krzysztof Myślak - radny miasta, przygotowali aukcję. Jeden z obrazków namalowanych przez podopiecznych ze świetlicy socjoterapeutycznej został zlicytowany za 350 zł, a drugi wykonany z plasteliny za 300 zł (ten ostatni został po licytacji podarowany kierownik Barbarze Brzostek i wisi teraz w jej gabinecie).
W sumie dochód z balu wyniósł 9000 zł. To więcej niż się spodziewano. Dzięki tym pieniądzom przed świętami paczki otrzyma co najmniej 250 dzieci z ubogich rodzin i będą to paczki bogatsze niż przed rokiem.
Lista osób, którym należałoby podziękować, jest długa. Kierownik B. Brzostek dziękuje szczególnie p. Teresie Marciniec - dyrektorce szkoły nr 2, za nieodpłatne wypożyczenie pomieszczeń szkoły, paniom Barbarze Dobrzańskiej i Bożenie Śniadowskiej - kucharkom, które za swoją pracę nie wzięły ani złotówki, panu Andrzejowi Pałuckiemu - przewodniczącemu Rady Miejskiej, za pomoc w organizacji balu oraz wszystkim pracownicom MOPS za wiele godzin bezinteresownej pracy.
Jest już niemal pewne, że za rok w Makowie też będzie andrzejkowy bal charytatywny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki