Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Areszt i nieoczekiwana zamiana sądów

jp
Były komendant wyszkowskiej policji spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Do 18 lutego Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia przedłużył areszt tymczasowy byłemu komendantowi wyszkowskiej policji Andrzejowi Szkopkowi.

Przypomnijmy, jest on oskarżony o współpracę z mafią wyszkowską, m.in. o przyjmowanie łapówek w zamian za przekazywanie informacji gangsterom. Akt oskarżenia w sprawie wątku korupcyjnego działalności mafii wyszkowskiej trafił 10 listopada do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia. To właśnie ten sąd 18 listopada postanowił o wydłużeniu aresztu dla głównego oskarżonego. Wszystko wskazuje na to, że do dnia rozpoczęcia procesu Andrzej Szkopek pozostanie za kratkami. Areszty zostały również przedłużone byłym policjantom Kazimierzowi L. i Maciejowi K., przy czym jeżeli Maciej K. wpłaci w tym tygodniu kaucję w wysokości 20 tys. zł, zostanie wypuszczony z aresztu i objęty dozorem policyjnym.
Nie można obecnie nawet przewidywać, kiedy rozpocznie się proces przeciwko byłemu komendantowi wyszkowskiej policji i czternastu innym osobom oskarżonym o korupcję. Nie wiadomo bowiem na razie jeszcze, który sąd będzie rozpoznawał sprawę. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uznał się bowiem za niewłaściwy do rozpoznawania tej sprawy i złożył wniosek o przeniesienie procesu do Sądu Rejonowego w Wyszkowie. Decyzję w tej sprawie będzie musiał podjąć Sąd Apelacyjny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki