Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Architekt miejski z Łomży

jp
Marek Jankowski
Marek Jankowski J. Pawłowski
Ostrołęka ma nowego architekta miejskiego. Został nim z początkiem listopada Marek Jankowski z Łomży. Wcześniej Jankowski przez dziewięć lat pracował w Wojewódzkim Biurze Planowania Przestrzennego najpierw województwa łomźyńskiego, a potem podlaskiego. Prowadził też własną pracownię architektoniczną w Łomży.

Do Ostrołęki trafił, jak twierdzi, przez przypadek. Dowiedział się od swoich znajomych z Ostrołęki, że miasto poszukuje architekta.
- Zgłosiłem się wtedy do prezydenta, że mógłbym przyjąć obowiązki architekta miejskiego - powiedział nam Jankowski. Poinformował nas również, że praca architekta miejskiego jest obecnie jego głównym zajęciem.
Przypomnijmy, poprzedni miejski architekt Lucjan Chojnowski zrezygnował w sierpniu z pełnionej funkcji, bo doszedł do wniosku, że bardziej opłaca mu się prowadzić prywatne biuro projektowe. Na ogłoszony przez prezydenta konkurs nie wpłynęła ani jedna oferta. Marek Jankowski zgłosił się półtora miesiąca po terminie rozstrzygnięcia konkursu. W czasie gdy Ostrołęka nie miała miejskiego architekta jego różne obowiązki pełnili pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki