MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzejewo. Konkurs wiedzy o gminie, 26.02.2020. Szkoła w Andrzejewie najlepsza. Zobaczcie zdjęcia

Mieczysław Bubrzycki
Mieczysław Bubrzycki
Andrzejewo. Po raz pierwszy zorganizowano konkurs wiedzy o gminie. Okazało się, że uczniowie wiedzą o niej dość dużo.

26 lutego 2020 r., w Andrzejewie, w Szkole Podstawowej odbył się I Konkurs Wiedzy o Gminie „Nasza mała ojczyzna Andrzejewo”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: wójt gminy Beata Ponichtera oraz ks. dr Jerzy Kruszewski - proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewo.

Co trzeba wiedzieć?

Konkurs miał charakter turnieju wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz ogólnych informacji dotyczących gminy Andrzejewo. Pytania obejmowały m. in.

 • historię gminy i parafii,
 • strukturę Urzędu Gminy,
 • sołectwa i miejscowości wchodzące w skład gminy,
 • ważne zabytki i obiekty,
 • oświata, kultura, sport w gminie i inne.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: wójt Beata Ponichtera, ks. Jerzy Kruszewski, Robert Rosiak – sekretarz gminy, Natalia Wyszomirska - rzewodnicząca Rady Rodziców, Arkadiusz Przeździecki - dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce.

Celem I Konkursu Wiedzy o Gminie jest m. in. przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz postaw patriotyzmu regionalnego, a także integracja społeczności uczniowskiej i innych.

Kto startował?

W konkursie wzięły udział po dwie 3-osobowe drużyny uczniów z każdej szkoły w gminie, tj. w Andrzejewie, Starej Ruskołęce oraz Ołdakach-Polonii. Jeden zespół złożony był z uczniów klas IV-VI, zaś drugi z klas VII-VIII. Opiekunami drużyn byli Ewa Zielonka i Damian Jasko.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje szkolne przeprowadzone przez komisję szkolną, która do kolejnego etapu zakwalifikowała po 3 najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej. Ten etap został przeprowadzony za pomocą aplikacji Kahoot w formie elektronicznego quizu.

Drugi etap – międzyszkolny, był już finałem z udziałem publiczności, w którym poszczególne zespoły odpowiadały na wylosowane pytania ze swojej kategorii wiekowej.

Kto wygrał?

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Klasy IV-VI

 1. Szkoła Podstawowa w Andrzejewie – 51 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce – 38 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa w Ołdakach – Polonii – 35 pkt.

Klasy VII-VIII

 1. Szkoła Podstawowa w Andrzejewie – 50 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce – 43 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa w Ołdakach – Polonii – 40 pkt.

Po zakończeniu konkursu wręczono nagrody rzeczowe zwycięzcom poszczególnych kategorii. Wójt pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursie oraz podziękowała dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Wojciechowi Strzeszewskiemu oraz nauczycielom: Ewie Warszawin, Agnieszce Przychodzeń, Iwonie Majewskiej, Beacie Kowalskiej i Tadeuszowi Stańczyk za organizację I Konkursu Wiedzy o Gminie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki