Alles Głowno lepszy od Unii w rozgrywkach II ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Tym razem Justyna Kwiatkowska nie poprowadziła zespołu do zwycięstwa.
Tym razem Justyna Kwiatkowska nie poprowadziła zespołu do zwycięstwa. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket przegrały niedzielne spotkanie 15. kolejki rozgrywek II ligi seniorek z Alles Głowno 59:68.

Unia Basket Ostrołęka - Alles Głowno

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego mimo znacznych ubytków kadrowych rozegrały dobre spotkanie i mocno przeciwstawiły się starszym i bardziej doświadczonym rywalkom.

Dobra w wykonaniu naszego zespołu była pierwsza odsłona meczu. Pierwszą kwartę gospodynie przegrały różnicą siedmiu punktów. W drugiej wygrały trzema i do przerwy przegrywały nieznacznie 35:39. Po zmianie stron to jednak podopieczne trenera Piotra Neydera złapały wiatr w żagle i dysponując dobrą skutecznością odskoczyły wyraźnie zawodniczkom Unii.

W ostatniej kwarcie meczu nasze koszykarki odrobiły część strat, ale ostatecznie przegrały 59:68. W sobotnim meczu rozegranym w Warszawie koszykarki ostrołęckiej Unii uległy z kolei drużynie Ursusa 54:69. Warto podkreślić, że podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego są najmłodszym zespołem w rozgrywkach II ligi seniorek.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Alles Głowno 59:68 (16:23, 19:16, 4:18, 20:11)

Punkty dla Unii: Pawłowska 25, Kwiatkowska 16, Pat. Jarka 7, Pau. Jarka 3, Jachimczyk 2, Więckowska 2, Bystrzyńska 2, Snarska 2.