MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia za rok?

(mb)
W Makowie na razie nie będzie można studiować pielęgniarstwa. Może uda się za rok?

Pisaliśmy parę razy na łamach TO o zamiarze powołania w Makowie zamiejscowego wydziału pielęgniarskiego warszawskiej Akademii Medycznej. Miały to być licencjackie studia dzienne i - co bardzo ważne - bezpłatne.
Niestety, pomimo ogłoszenia dodatkowej rekrutacji we wrześniu, zdołano zgromadzić tylko 28 kandydatów na pierwszy rok studiów, a do utworzenia wydziału w Makowie potrzeba byłoby 40 studentów.
- To oznacza, że na razie musimy zrezygnować z tego pomysłu, ale nie ukrywam swego rozczarowania - powiedział nam starosta Kazimierz Białobrzeski.
Jest jednak szansa, że w lutym rozpoczną się w Makowie zajęcia na studiach zaocznych - chęć zdobycia licencjatu w tym systemie kształcenia zadeklarowało ok. 70 pielęgniarek.
Powodem braku dostatecznej liczby chętnych na studia dzienne mogło być zbyt późne ogłoszenie rekrutacji. Nie bez znaczenia jest także, że w tym samym czasie warszawska Akademia Medyczna rozpoczęła rekrutację na taki sam wydział w Ostrołęce, gdzie udało się zebrać dostateczną liczbę kandydatów.
Starosta makowski chce, aby w przyszłym roku po raz drugi ogłosić nabór na studia pielęgniarskie w Makowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki