MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia dla pielęgniarek

(e)
92 osoby zgłosiły się na dzienne wyższe studia zawodowe w Ostrołęce. Będą studiować od października tego roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Warszawie. Pielęgniarkami chcą być nie tylko dziewczęta ale i chłopcy.

Przypomnijmy, 3 lipca prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska podczas spotkania z rektorem Akademii Medycznej w Warszawie prof. dr hab. Januszem Piekarczykiem i prorektorem prof. dr hab. Leszkiem Pączkiem podjął decyzję, o utworzeniu w roku akademickim 2003/2004 w Ostrołęce dziennych nieodpłatnych trzyletnich wyższych studiów zawodowych na kierunku pielęgniarstwo. Studia działać będą na bazie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Akademii Medycznej w Warszawie.
Jak nam powiedziano w Urzędzie Miejskim w Ostrołęce, liczba chętnych do podjęcia nauki na studiach pielęgniarskich przerosła oczekiwania władz miasta. Planowano 80 miejsc, ale nie jest wykluczone, że studia będzie mogła rozpocząć większa liczba studentów. Zadecyduje o tym komisja rekrutacyjna, która zbierze się 2 wrześna i przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne.
Nauka na studiach licencjackich potrwa sześć semestrów. Program nauki, poza przedmiotami zawodowymi, obejmuje też naukę angielskiego i obsługi komputera. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w Ostrołęce i w Warszawie. Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze będą odbywali praktyki zawodowe w szpitalu w Ostrołęce.
Studia są bezpłatne, a rekrutacja ma potrwać do 15 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki