Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Afera myszyniecka w sądzie...

jp
W najbliższy poniedziałek 20 grudnia rozpocznie się proces w sprawie jednej z najgłośniejszych afer gospodarczych w powiecie ostrołęckim.

Przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce zaplanowano odczytanie aktu oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Myszyńca, byłej wiceburmistrz Myszyńca, dwóm obecnym radnym, inspektorowi nadzoru budowy dróg, myszynieckim przedsiębiorcom i innym osobom. W sumie oskarżonych jest dziewiętnaścioro.
Prokurator zarzuca im popełnienie od kilku do kilkunastu przestępstw. Trzy najczęściej powtarzające się zarzuty to przekroczenie i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, poświadczenie nieprawdy, fałszerstwo, wyłudzenie.
Przypomnijmy pokrótce, na czym polegała afera drogowa w Myszyńcu. Według ustaleń prokuratury gmina, którą rządził burmistrz Andrzej N., ogłaszała przetargi na budowę dróg gminnych oraz dróg dojazdowych do pól (przeważnie były to żwirówki). Przetargi wygrywał radny Stanisław K. lub firmy jego córek. Według prokuratury drogi były budowane stanowczo za drogo, a jakość ich wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Według szacunków prowadzących śledztwo gmina straciła na tym procederze co najmniej 230 tys. zł.
Przypomnijmy, w związku z myszyniecką aferą drogową toczy się jeszcze jedno postępowanie prokuratorskie. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Płocku, a dotyczy ono m.in. ostrołęckiego posła Stanisława Kurpiewskiego. Poseł Kurpiewski publicznie podważa ustalenia policji i prokuratury w tej sprawie zarzucając im stronniczość. 25 września przeprowadził wizję lokalną, w której posługiwał się kopią protokołu z przesłuchania świadka przez policję oraz kopią z ekspertyzy biegłego. Rozpowszechnianie informacji ze śledztwa przed rozpoczęciem procesu jest przestępstwem i Prokuratura Rejonowa w Płocku bada, czy poseł nie popełnił przestępstwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki