Adam Mróz o kandydowaniu na burmistrza Wyszkowa: jeśli Grzegorz Nowosielski, to nie ja

Rozmawiała Elwira Kosewska
Adam Mróz nie zamierza kandydować na burmistrza, jeśli w wyborach wystartuje jego obecny przełożony, ale także kolega, Grzegorz Nowosielski
Adam Mróz nie zamierza kandydować na burmistrza, jeśli w wyborach wystartuje jego obecny przełożony, ale także kolega, Grzegorz Nowosielski
Trzy pytania do Adama Mroza, zastępcy burmistrza Wyszkowa, szefa rady programowej Klubu Przyjaciół Wyszkowa

- Klub Przyjaciół Wyszkowa działał od roku jako dość prężna i aktywna, społeczna inicjatywa, ale rozpoczął niedawno starania o przekształcenie się w stowarzyszenie. Po co organizacji taka formalizacja?

- Od samego początku tego ruchu była dyskusja i głosy za i przeciw rejestracji. Sam również na początku uważałem, że jak najdłużej się da, nie należy tego formalizować. Nie ma nic gorszego niż nieporozumienia chociażby na poziomie wyboru władz, itd. Dostrzegliśmy jednak, że do tego, aby działać skutecznie, niezbędne są pieniądze, które umożliwią realizację naszych zamierzeń na wysokim poziomie. Do tej pory działaliśmy tylko za składki członków Klubu. Tak długo się nie da. Mamy też nadzieję, że po rejestracji jako stowarzyszeniu uda nam się skutecznie korzystać z przywilejów, jakie mają organizacje pozarządowe i pożytku publicznego łącznie z możliwością występowania do instytucji zewnętrznych o fundusze. Będziemy wtedy wiarygodnym partnerem, który będzie miał swoje władze, swój statut, swoje cele i który w sposób odpowiedzialny wyda i rozliczy ewentualne dotacje.
Niedawno odbyło się spotkanie założycielskie, na którym wybraliśmy komitet rejestracyjny, zarząd, komisję rewizyjną, radę programową. Przewodniczącym wybrany został Marek Siekierski, a w zarządzie znaleźli się również: Zbigniew Juszczyński, Paweł Wojtkowski, Mariusz Kowalski, Maciej Wójcik. Ja zostałem szefem Rady Programowej, która liczy szesnaście osób. Ustaliliśmy wzór statutu i wkrótce złożymy dokumenty w sądzie rejestrowym.

- Czy formalizując swoją działalność, KPW nie rozpoczyna przygotowań do jesiennej kampanii przed
wyborami samorządowymi?

- Byłbym nieszczery, gdybym odżegnywał się od polityki. Jestem w tej chwili politykiem, związanym z konkretnym ugrupowaniem (wiceprzewodniczący wyszkowskich struktur PO - przyp. red.). Natomiast skoro 28 osób zdecydowało się angażować w stowarzyszenie, w którym działają też osoby związane z polityką, to oczywiście w jakiś sposób daje do myślenia i nie eliminuje prawdziwości stwierdzenia, że to "twór okołopolityczny". Uważam, że warto promować wszelkie inicjatywy, warto być widocznym, skutecznym po to, żeby ewentualnie w przyszłości startować po władzę. Nie myślę tu o sobie, bo ja uczestniczę we władzy, ale o innych osobach, które ewentualnie chciałyby w tej władzy uczestniczyć. Chodzi o to, żeby się pokazały, pokazały swoją kreatywność. Jeśli będą chciały potem startować w wyborach, to jak najbardziej, natomiast my jako stowarzyszenie na pewno nie przekształcimy się ani nie stworzymy komitetu wyborczego. To nie jest naszym celem. Naszym celem jest rozwój miasta i gminy Wyszków. Jak będą chcieli wykorzystać swój potencjał członkowie stowarzyszenia, to ich indywidualna decyzja.

- A jak Pan będzie chciał wykorzystać swój potencjał? Mówiąc wprost, wiele osób typuje Pana jako pewnego kandydata w wyborach burmistrza. Czy zamierza Pan wystartować w tej kampanii?

- W działalność polityczną każdego odpowiedzialnego człowieka wkalkulowane jest zdobywanie pewnych stanowisk. Na tym etapie, w tym miejscu mojej kariery zawodowej i życiowej i z uwagi na relacje osobiste i towarzyskie, nie rozważam w tej chwili możliwości wystartowania w wyborach, jeśli wystartuje w nich - jakby nie było mój kolega, osoba, która zaufała mi i otworzyła drogę do awansu - czyli Grzegorz Nowosielski. A jeśli nie wystartuje, dopuszczam taką możliwość. Każda szanująca się partia ma pewne ambicje i spodziewamy się wytycznych od władz centralnych, aby nasza struktura powiatowa wystawiła swojego kandydata na burmistrza. Natomiast na pewno będę kandydował na radnego, nie wiem jeszcze czy miejskiego, czy powiatowego.

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
ja też Mróz
Panie Adamie, nie będę na Pana głosować, chociaż mamy to samo nazwisko. A nie będę głosować, ponieważ Pana kolega z PO Minister 'G" półtora roku nie może roztrzygnać prostej sprawy.I co to za rządzenie nieudolne! Pozdrawiam.
g
gość
ładnie ,się uśmiechają ,mówią że postarają się pomuc człowiekowi a tak naprawdę mają gdzieś ludzką krzywdę,człowiek potrzebuje pomocy czasem nawet jednego głupiego podpisu a oni w twarz się śmieją ,i odmawiają ,przykre ale niestety tak właśnie jest !!
j
jan
Niemoralny człowiek tak jak jego guru, nowosiel, który ze strażaczyny w Straży Miejskiej zrobił zastępcę.
d
dziwnie
Mróz i Nowosielski to wyszkowscy celebryci a nie skuteczni przywódcy samorządowi.Ładnie uśmiechają się, łatwo skłądają obietnice, nie mają w swojej drużynie osób od ciężkiej pracy dlatego Wyszków wygląda jak wygląda. Rozmydlają swoją odpowiedzialność za taki stan tworząc różne byty.
W tej sytuacji z jednej strony mamy Mroza jako wiceburmistrza, jego żonę jako kierowniczkę Pomocy Społecznej, Siekierskiego jako kierownika ZADM a z drugiej strony stowarzyszenie pożytku społecznego, Siekierskiego jako prezesa stowarzyszenia a Mroza jako szefa Rady Programowej.
Gdzie będzie siedziba tego stowarzyszenia, czy Mróz nie będzie wykorzystywał swojego stanowiska do uzyskiwania datków od inwestorów działających na naszym terenie dla swojego stowarzyszenia.
Co o zachowaniu Mroza sądzą struktury PO w Wyszkowie, Mróz jest wiceprezesem PO a uzależnia swoje starty od decyzji Nowosielskiego.
Na powstaniu tego stowarzyszenia stracą inne organizacje pożytku społecznego i pozarządowe działąjące w Wyszkowie a pośrednio potrzebujący tej pomocy wyszkowianie
d
dana
To piękna postawa godna naśladowania w czasie wyborów. Liczy się człowiek - przyjaciel a nie stołek
~fryzjer~
A Mróz ma`jakąś krzywą twarz albo krzywo się ogolił.
f
fanclub
Do tej dwójki dołączy jeszcze Warpas, bo go Sobczak wesprze. Sobczak idealnie wkomponował się w układ ale i tak w nim się nie będzie liczył bo jest tylko narzędziem w rękach Grzecha i Mroza.
r
rubryka towarzyska
"Na tym etapie, w tym miejscu mojej kariery zawodowej i życiowej i z uwagi na relacje osobiste i towarzyskie, nie rozważam w tej chwili możliwości wystartowania w wyborach, jeśli wystartuje w nich - jakby nie było mój kolega, osoba, która zaufała mi i otworzyła drogę do awansu - czyli Grzegorz Nowosielski." Tak trzymać, panie Mróz. Nie będzie pan Janusz Jastrzębski opowiadał bajek, że to on wpływał na cokolwiek. Kim dla pana jest Jastrzębski? Wolę nie zgadywać, a Nowosielski to jednak kolega, "jakby nie było".
c
charakteryzator
Patrząc tylko na pana na zdjęciu, zastanawiałem się, co by mu bardziej pasowało? Na początku sądziłem, że staropolski żupan i kontusz. Po lekturze wywiadu doszedłem do wniosku, że lepiej wyglądałby w czarnym kapocie i aksamitnym kapeluszu. Na nogach białe pończochy, oczywiście.
P
PO-twór
PO-twór, to klub przyjaciół miłującyych stołki,bo przecież nie Wyszków. Skończyło się bujanie w brukselskich obłokach, trzeba wrócić do bujania mieszkańców Wyszkowa i okolic. Przyjaciele mówią, że sztandarową inwestycją PO-twora będzie kolejka gondolowa przez Bug z załadunkiem w oknie urzędowej toalety i rozładunkiem w drzwiach wejściowych ulubionej restauracji w Rybienku Leśnym. W standardowym wyposażeniu; 6-osobowa kanapa i przyciemniane szyby. O luksusowym, ze względu na rok wyborczy, nie wspomnę. Oczywiście, wykonawcą będzie Rychu, który ma już wszystko załatwione, na 90%.
Dodaj ogłoszenie