MKTG SR - pasek na kartach artykułów

9 zachowań kandydata, które przekreślą nawet najlepsze CV. Przez nieprofesjonale zachowanie możemy stracić szanse na pracę

MM
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, często obawiamy się, że każdy z konkurentów ma jakiegoś asa w rękawie. Niepotrzebnie. Na rozmowach o pracę nie brakuje wtop. Oto zachowania, których należy unikać
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, często obawiamy się, że każdy z konkurentów ma jakiegoś asa w rękawie. Niepotrzebnie. Na rozmowach o pracę nie brakuje wtop. Oto zachowania, których należy unikać unsplash
Wystarczy jedna gafa lub nieprofesjonalne zachowanie, a nasze CV wyląduje w koszu. Nie wszyscy kandydaci zdają sobie sprawie, że na rozmowie o prace oceniane są nie tylko ich kompetencje, ale również zachowanie i kultura.

Rozmowa o pracę jest sprawdzeniem nie tylko umiejętności zawodowych, ale i zasad savoir-vivre’u. Możemy mieć najlepsze CV, jednak jeśli nasze zachowanie będzie budzić wątpliwości, zostaniemy zapamiętani nie jako wyjątkowi specjaliści, a ludzie których lepiej unikać.

Warto przeczytać:

Co zatem zrobić, by nasz obraz w oczach rekrutera był jak najlepszy? Przede wszystkim należy nie popełniać podstawowych błędów. Ubierzmy się w miarę elegancko i schludnie, przyjdźmy punktualnie, a nawet kilka minut przed czasem, przywitajmy się odpowiednio i bądźmy pogodni.

Poważnym błędem, który wydawać by się mogło jest oczywistością, jest telefon komórkowy. Jeśli zdarza nam się zapominać o różnych rzeczach, wyciszmy komórkę jeszcze przed wyjściem z domu. Gdy jednak zdarzyło nam się o tym zapomnieć, a telefon zadzwoniłbym w czasie rozmowy o pracę - pod żadnym pozorem nie odbierajmy. Po prostu odrzućmy połączenie.

Boisz się, że się zestresujesz i zatniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Spokojnie, jest kilka sprawdzonych przez profesjonalnych mówców technik, które można zastosować podczas rozmowy o pracę. Sprawią, że nie tylko poczujemy się, ale i zabrzmimy pewniej.Oto kilka sposobów na tremę, podpatrzonych u profesjonalnych mówców.

Pięć trików, które pomogą podczas rozmowy o pracę. Dzięki ni...

Podobnie będzie z sms-ami. Wiadomość może poczekać kilkanaście - kilkadziesiąt minut, do momentu wyjścia ze spotkania.

Uważajmy również na nasze złe nawyki. Nie drapmy się ciągle lub nie poprawiajmy nieustannie włosów. Nie stukajmy palcami czy nogą. Jeśli stres nas zżera, potrzymajmy długopis i teczkę, tak by zająć czymś niespokojne ręce i nie nie myśleć i tikach w trakcie rozmowy o pracę. Gumę do żucia czy dropsa wyrzućmy odpowiednio wcześniej.

Warto przeczytać:

Kiedy wejdziemy na spotkanie, poczekajmy aż gospodarze wskaże nam miejsce do siedzenia. Następnie usiądźmy wygodnie, ale w normalnej pozycji, tak by nie zwracać za bardzo uwagi. Starajmy się również unikać dłuższych przerw w wypowiedzi. Poćwiczmy sobie wcześniej rozmowę, tak byśmy umieli odpowiedzieć na każde pytanie nie tylko w jednym zdaniu.

Jeśli rozmowa o pracę będzie się przeciągać i z kilkunastu minut, zrobi się kilkadziesiąt, nie dawajmy po sobie znać, że jesteśmy znużeni lub mniej zainteresowani. Nie spoglądajmy nerwowo na zegarek. Rozmowa kwalifikacyjna zwykle umawiana jest z wyprzedzeniem, więc zaplanujmy tak ten dzień, by mieć bufor wolnego czasu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki