Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

600 lat Makowa Mazowieckiego. Święto miasta uroczyście zainaugurowane 18.06.2021. Zdjęcia, wideo

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Agnieszka Otłowska
Maków Mazowiecki obchodzi 600-lecie. Jubileuszowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń. Zaczęło się od podziękowań i odznaczeń 18 czerwca 2021.

Zainaugurowali je na scenie w Rynku Anna Winiarek - dyrektor MDK w Makowie (przewodnicząca komitetu organizacyjnego obchodów 600-lecia Makowa Maz.) i burmistrz Tadeusz Ciak.

- Czy 600 lat temu w Makowie tak grzało słońce, tego żadne pisma nie podają, ale na pewno było to bardzo uroczyste wydarzenie. Książę Janusz I Starszy Mazowiecki dokładnie 600 lat temu wydał dekret, nadający nam przywilej - mówiła prowadząca uroczystość Katarzyna Wojnarowska, a młodzież odczytała ten dokument.

- Drodzy goście, 50 lat temu makowianie obchodzili w tym właśnie miejscu swoje 550-lecie. W sercu miasta spotkali się, by świętować, powspominać i podziękować. To było ważne półwiecze dla nas. Czuję się zaszczycony, że to mi powierzyliście urząd burmistrza miasta, w który wpisana jest troska o nasz kochany Maków i jego mieszkańców. I pozwólcie, że w tym miejscu podziękuję tym, którzy sprawili, że Maków, który widzimy, jest w zupełnie innym miejscu. Dziękuję wszystkim burmistrzom, radnym wszystkich kadencji, urzędnikom, każdemu, dla kogo Maków Mazowiecki był częścią życia. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem burmistrzem wszystkich makowianek i makowiaków, dla dobra naszego Makowa.

Jakiego Makowa sobie życzymy w przyszłości? Trzy filary widzę jako najważniejsze: Maków bez smogu, Maków jako przyjemne miejsce do życia, Maków bezpieczny

- mówił między innymi burmistrz Ciak.

Odznaką zasłużony dla Makowa Maz. uhonorowani zostali: Jan Chodkowski, Jan Rutkowski, Henryk Miecznikowski (odznaka nadana pośmiertnie), poseł Henryk Kowalczyk, marszałek Mazowsza Adam Struzik, starosta makowski Zbigniew Deptuła, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Klub Seniora „Makowianka”, Miejska Orkiestra Dęta, radny wojewódzki Mirosław Augustyniak.

Pierwszy wyjątkowy gość to Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wystąpił w Makowie z koncertem pt. „Kalejdoskop Barw Polski”.

Wiele wydarzeń zaplanowano na kolejny weekend. Przyjedzie do Makowa Teatr Kultureska z „Bajeczną Fiestą”, Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet (25 czerwca), zespół Neoklez (26 czerwca) oraz raper Kękę (27 czerwca).

Oto szczegółowy program święta miasta. Zobaczcie.
TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Zobacz inne materiały z powiatu makowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki