4 medale Ostrowianki w Warszawie

Archiwum klub
Aleksandra Mazurek (w środku) zdobyła w Warszawie złoty medal.
Aleksandra Mazurek (w środku) zdobyła w Warszawie złoty medal. Archiwum klub
W rozgrywanych w miniony weekend w Warszawie Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce nie zabrakło przedstawicieli Ludowego Klubu Sportowego Ostrowianka. Podopieczni trenera Daniela Zgleszewskiego wywalczyli w nich 4 medale.

Najwięcej, jak zwykle, spodziewano się po startach trójskoczkini Małgorzaty Zyśk, która w najbliższych miesiącach będzie starała się zrobić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorek, wynoszące 13 m. Zawodów rozgrywanych na warszawskiej AWF z pewnością jednak nie zaliczy do udanych. Rezultat 11,55 m pozwolił zająć jedynie drugie miejsce. Tuż za jej plecami uplasowała się z wynikiem 10,67 m klubowa koleżanka Martyna Wardaszka. Największym sukcesem w tej sytuacji mogła pochwalić się Aleksandra Mazurek, która w kategorii juniorek młodszych uzyskała w trójskoku 10 m i zdobyła w ten sposób Mistrzostwo Mazowsza.

Kolejnymi reprezentantami Ostrowianki byli kulomioci. Dominik Wasil, pomimo ostatnich kłopotów zdrowotnych, które uniemożliwiły regularne trenowanie, zdobył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych z rezultatem 16,40 m. W starszej kategorii wiekowej Dawid Zadrożny uzyskał wynik 15,36 m i zajął tym samym piątą lokatę.

- Był to pierwszy start w tym sezonie lekkoatletów Ostrowianki i miejmy nadzieję, że kolejne będą jeszcze bardziej udane - podsumował krótko trener Daniel Zgleszewski.