Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

4. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie

red
"Autonomia kurtyny", czyli trzy dni z teatrem, kabaretem, muzyką

Miniony wrześniowy weekend obfitował w teatralne i muzyczne wydarzenia, a to za sprawą 4. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie, odbywającej się pod hasłem „Autonomia kurtyny”. W piątek w Starym Browarze widzowie zostali zaproszeni na znakomity komediowy wieczór, a w sobotę i niedzielę WOK „Hutnik” stał się areną artystycznych przeżyć.

Zanim jednak doszło do pierwszego występu, w Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie odbyły się warsztaty dziennikarskie z krytyki artystycznej poprowadzone przez poetę i dziennikarza, redaktora naczelnego pisma „Enigma”, Juliusza Erazma Bolka. Miały one przygotować licealistów do wzięcia udziału w konkursie na recenzję teatralną z dowolnie wybranego spektaklu wyszkowskiego festiwalu. Recenzje można jeszcze przesyłać na adres [email protected] – do 2 października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

23 września wieczór komediowy rozpoczęła Grupa Paszkot ze swoim kabaretowo-muzycznym programem „Patologie Muzyczne”. Zespół zaskoczył wszystkich i rozbawił do łez. W zabawianiu publiczności celował też Wojciech Tremiszewski jako Adam Mickiewicz próbujący odnaleźć się w meandrach współczesnego show biznesu. Ostatnim punktem programu był występ grupy Improzak, która zaprosiła widownię do udziału w grach improwizacyjnych.

Kolejny dzień zaczął się warsztatami aktorskimi dla młodzieży i dorosłych. Uczestników instruował aktor i reżyser, Jacek Kwiecień. Popołudnie należało do Teatru Improwizowanego 1000 DEN, który bez scenariusza odegrał całego Harolda – czyli najpopularniejszą z długich form improwizacji. Na scenie pojawiła się też Jolanta Juszkiewicz i jej pochodzący z Australii Kropka Theatre. Artystka odegrała przejmujący monodram „Matka” według Witkacego. Tego dnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” można było obejrzeć także ciekawy spektakl „La Drame” Teatru Farsa oraz posłuchać recitalu Krzysztofa Knapczyka, który zachwyconej publice zaprezentował musicalowe i operowe utwory.

W niedzielę organizatorzy zaprosili na energetyczny koncert zespołu Muzyczni Czarodzieje. Z kolei Teatr VIS a VIS przedstawił widzom piosenki z repertuaru Edith Piaf. Na zakończenie festiwalowa nowość – Otwarta Scena, podczas której swoje umiejętności pokazali uczniowie z klasy 5 ze Szkoły Podstawowej w Rybnie, zespół taneczny Nowinki z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach, aktor Teatru Farsa – Jonasz Kosowski oraz łódzki Kabaret Przyjdź Pan w Czwartek. Przez cały czas trwania festiwalu można było podziwiać wystawę Galerii Przechodniej przy Restauracji Wyszkowianka. Autorką prac pt. „Przeźrocza surrealizmu” jest Katarzyna Wieczorek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki