3 medale i drużynowe mistrzostwo Polski juniorów UOLKA

Kinga Kaczmarczyk i Dominik Mikołajczyk jak na reprezentantów Polski przystało, pewnie sięgali po Mistrzostwo Polski. P. Nowak
Świetnie spisali się w ostatni weekend października w Hrubieszowie zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów ostrowskiego klubu UOLKA. W Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 zdobyli srebrny i 2 złote medale, a drużynowo zajęli pierwsze miejsce.

Mistrzami Polski zostali Dominik Mikołajczyk oraz zaledwie 14-letnia Kinga Kaczmarczyk. Dominik w kat. 69 kg zaliczył dwa poprawne podejścia i spalił trzecie w rwaniu. W podrzucie pewnie pokonywał ciężary 130, 135 i 138 kg. Łącznie uzyskał 248 kg zdobywając złote medale za dwubój, rwanie i podrzut. Jego wynik w ostatniej próbie atakował jeszcze Adrian Skoczek z Tarpana Mrocza, ale nie zdołał podrzucić 144 kg. W tej samej kategorii startował Mateusz Pelc, któremu do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 0,4 kg. O tyle właśnie okazał się cięższy przy ważeniu od Kacpra Gorzelniaka. Pomimo, że obydwaj dźwignęli w dwuboju 237 kg to Mateusz przegrał wagą ciała i zajął czwarte miejsce. Na pocieszenie pozostało mu srebro za rwanie.

Znakomicie spisała się najlżejsza i jedna z najmłodszych w kategorii +69 kg Kinga Kaczmarczyk. Po konkurencji rwania zajmowała drugie miejsce ze stratą 1 kg do Katarzyny Ordzińskiej. Podrzut należał już zdecydowanie do sztangistki UOLKA. Jej główna rywalka dopiero w trzeciej próbie pokonała ciężar 83 kg. Kiedy wszystkie zawodniczki wykonały już po trzy podejścia, na pomost wyszła Kinga i już w pierwszej próbie porzucając 84 kg zapewniła sobie zwycięstwo. W kolejnej odważnie i z powodzeniem zaatakowała 90 kg i dopiero podejście pod 94 kg okazało się nieudane.

Trzeci medal padł łupem Kamili Kruczyńskiej. W kategorii 58 kg uzyskała 63 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie co dało jej drugie miejsce. Ponadto w Hrubieszowie startowali: Anna Grala (108 kg w dwuboju i 4. miejsce w kat. 58 kg), Natalia Konach (116 kg i 6. miejsce w kat. 63 kg), Paweł Brylak (184 kg i 9. miejsce w kat. 62 kg) i Krystian Ojdanowski (182 kg i 16. miejsce w kat. 69 kg). Ich wyniki nie były bez znaczenia, ponieważ liczyły się do punktacji klubowej, w której Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny z dorobkiem 56 pkt. zajął pierwsze miejsce w kraju! Ponadto Dominik Mikołajczyk w klasyfikacji Sinclair został drugim najlepszym sztangistą zawodów.

- Byłem niezwykle szczęśliwy wracając z zawodów ze świadomością, że jest się najlepszym w kraju - powiedział trener sztangistów w klubie UOLKA Zygmunt Klepacki. - Miałem nadzieję na 5 medali, a bardzo niewiele zabrakło do 4. Natomiast w punktacji klubowej liczyłem na pierwszą szóstkę, ale nie na pierwsze miejsce. Dominik Mikołajczyk jechał do Hrubieszowa z zamiarem wygrania i zrobił to co do niego należało. Szkoda Mateusza, który zbijał wagę do 69 kg i był o krok od medalu, który dał by mu między innymi stypendium. Natomiast Kinga zaprezentowała się naprawdę świetnie. Wyszła na pomost i swoim występem pokazała prawdziwy pazur - ocenił szkoleniowiec.