3 karne i 6 goli w meczu juniorów Ostrovi i Makowianki (zdjęcia, wideo, tabela)

Paweł Nowak
Krystian Śladewski (w pasiastej koszulce) strzelił gola na 4:1. W tym momencie jeszcze nie wiedział, że opuści boisko z poważnym urazem. P. Nowak
W spotkaniu 18. kolejki II Mazowieckiej Ligi Juniorów piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia pokonali na własnym boisku Makowiankę Maków Mazowiecki 4:2.
Mecz II MLJ: KS Ostrovia - Makowianka Maków Maz.

- Jeszcze nigdy nie wygrałem z Makowianką - przyznał tuż przed meczem trener juniorów Ostrovi Paweł Kowalczyk. - Ale zawsze musi być ten pierwszy raz - dodał bez chwili namysłu, słysząc to, jeden z jego podopiecznych, jakby przeczuwając przebieg spotkania.

Początek meczu rozgrywanego 23 kwietnia w Ostrowi wskazywał, że niechlubna passa szkoleniowca może zostać podtrzymana. W 10 minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał zawodnik gości i Makowianka objęła prowadzenie. Nie cieszyła się z niego zbyt długo, a pomiędzy 15 i 22 minutą przeżyła koszmar. Najpierw do wyrównania doprowadził Przemek Grabowski, minutę później przez obronę przyjezdnych przedarł się Darek Grabowski, który mając przed sobą tylko bramkarza huknął nie do obrony. Po kilku minutach sędzia wskazał "na wapno" za zagranie ręką w polu karnym i bramkarz Adrian Orłowski podwyższył na 3:1.

Gra w kolejnych fragmentach się wyrównała i dużo było walki o piłkę. Końcówka pierwszej połowy jednak znów należała do zawodników przyodzianych w pasiaste koszulki. W 43 minucie sytuacji sam na sam z golkiperem nie wykorzystał jeszcze Damian Jurkiewicz. Jednak po chwili indywidualną akcję prawą stroną przeprowadził Krystian Śladewski, który dołączył do zespołu po kontuzji i dyskwalifikacji i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron goście natychmiast ruszyli do natarcia z nadzieją na odwrócenie losów spotkania. 5 minut po wznowieniu gry fatalnie zachował się obrońca miejscowych i piłkarz Makowianki uderzył w poprzeczkę. Chwilę później było już jednak 4:2, po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką tym razem w szesnastce Ostrovi. Nie była to ostatnia jedenastka w tym meczu. W 56 minucie faulował w polu karnym obrońca Makowianki i sędzia Radosław Trochimiuk bez wahania wskazał na jedenasty metr. Tym razem strzał kapitana gospodarzy Adriana Orłowskiego obronił golkiper gości.

W końcowych fragmentach Ostrovia dawała się zepchnąć do głębokiej defensywy, ale ostatecznie utrzymała prowadzenie. Trener Kowalczyk mógł zatem odetchnąć z ulgą, choć dobry humor i tak zmącił mu odnawiający się uraz kolana Krystiana Śladewskiego, który musiał przedwcześnie opuścić boisko.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Makowianka Maków Mazowiecki 4:2 (4:1)
Bramki: Grabowski Przemysław (15.), Grabowski Dariusz (16.), Orłowski Adrian (22. k), Śladewski Krystian (44.) - Słoniewski Paweł (10.), (51. k)

Skład Ostrovi:
Orłowski Adrian, Kuczyński Piotr, Wojdak Kamil, Sokołowski Mariusz, Kopacz Damian, Grabowski Dariusz, Tymiński Grzegorz, Jurkiewicz Damian, Augustyniak Ernest, Śladewski Krystian, Grabowski Przemysław oraz Szumiński Kamil, Olender Aleksander, Jaźwiński Sebastian, Rukat Damian

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki:
MKS Kasztelan Sierpc - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0, OTKKF Centrum Radom - MKS Przasnysz 6:1, RKS Marymont - LKS Victoria Głosków 0:0, GLKS Nadarzyn - ŁKS Łochów 3:2, Tęcza 34 Płońsk - PKS Imielnica Płock 1:2, TKS Bóbr Tłuszcz - Mszczonowianka Mszczonów 3:1