200 proc. frekwencji

Ewelina Przygoda
E. Przygoda
Udostępnij:
Na ostatnim spotkaniu w ramach projektu "U nas też jest pięknie" nie zabrakło dzieci, które były jego odbiorcami. Z radością obejrzano zdjęcia ze wspólnych zajęć. Dzieci chciałyby za rok wziąć udział w takim samym projekcie.

Projekt "U nas też jest pięknie" skierowano do trzydziestu dzieci w wieku od 7 do 15 lat, które dzięki temu mogły atrakcyjnie i twórczo spędzić wakacje na miejscu w Wyszkowie. Na ten cel 6 tys. zł przekazało starostwo powiatowe, a 2 tys. 850 zł pochodziło z pieniędzy Stowarzyszenia "Promenada". Stowarzyszenie, działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej, było organizatorem przedsięwzięcia. W ramach projektu, przewidzianego na lipiec i sierpień, odbyło się spotkanie inauguracyjnego w Ośroku MONAR w Wyszkowie, rajd rowerowy do Natalina, plener malarski w wyszkowskim parku oraz wycieczka do Warszawy. Zgromadzonych na spotkaniu podsumowującym w Domu Dziennego Pobytu "Senior" przywitała Barbara Godleś, prezes Stowarzyszenia. Koordynator projektu Ewa Chmielewska zapoznała z jego założeniami.
- Kończą się wakacje i nasz projekt też. Mam nadzieję, że umililiśmy wam ten czas i dobrze go spędziliście ze sobą i z rodzicami - zauważyła.
Celem projektu było m.in.: wzmocnienie pozycji uczestników w ich środowisku, twórcze spędzenie czasu, polepszenie stosunków z rodzicami czy rozwój intelektualny i edukacyjny. Ewa Chmielewska przyznała, że projekt miał w sumie 200 proc. frekwencję, bo rodzice również brali w nim udział. Oglądaniu zdjęć ze wspólnych zajęć towarzyszyło radosne poruszenie. Dzieci chciałyby wziąć udział w projekcie za rok.
- Chcielibyśmy, żebyście zabrali te wspomnienia ze sobą i z werwą zaczęli rok szkolny - powiedziała Ewa Chmielewska.
Wiceburmistrz Adam Warpas chciał tylko wiedzieć, czy dzieciom podobały się zajęcia, czy w Wyszkowie jest pięknie i czy paniom opiekunkom należą się podziękowania. Odpowiedziało mu gromkie "tak" uczestników projektu. Warto zauważyć, że opiekunki nie otrzymywały wynagrodzenia za swoją pracę, którą często wykonywały w swoje dni wolne.
Ewa Chmielewska podsumowała, że dla radości i uśmiechu dzieci warto pracować. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie