Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

12 kilometrów drogi za 3 miliony złotych. W powiecie ostrowskim zbudowano drugą "Schetynówkę" (zdjęcia)

M.D.
Ostatecznego przecięcia wstęgi dokonali mieszkańcy gminy Nur – przewodniczący Rady Gminy Stanisław Galanty oraz sołtys wsi Ślepowrony  – Jerzy Wyszyński.
Ostatecznego przecięcia wstęgi dokonali mieszkańcy gminy Nur – przewodniczący Rady Gminy Stanisław Galanty oraz sołtys wsi Ślepowrony – Jerzy Wyszyński. M. Dylewski
Trochę ponad dwa miesiące trwała najważniejsza inwestycja drogowa w historii gminy Nur. Za 2 miliony 954 tysiące złotych przebudowano 12 kilometrowy odcinek drogi z Nura do Zaszkowa. Drogi, która, jak mówił wójt gminy Jacek Murawski, jest perełką nie tylko w skali gminy czy też powiatu, ale również całego województwa. Biegnie wzdłuż rzeki Bug oraz jego dopływu Nurca, wśród lasów i pól, oraz przy gospodarstwach niezwykle życzliwych, serdecznych i bardzo gościnnych mieszkańców gminy.
Otwarcie 14 kilometrów "Schetynówki" z Nura do Zaszkowa - 2009-11-25

Otwarcie SCHETYNÓWKI

25 listopada br., oddano oficjalnie do użytku wspólną inwestycję gminy, powiatu i rządu RP. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w gminie Nur zmodernizowano powiatową drogę do samej granicy województwa mazowieckiego. W ramach tzw. "Schetynówki" rząd RP dołożył do inwestycji 1.475.252 złote, a samorządy lokalne gminy Nur i powiatu ostrowskiego solidarnie po 737.626 złotych.

- Na początku tej kadencji przyjęliśmy bardzo czytelną partnerską zasadę współpracy z panem starostą i Zarządem powiatu - mówił podczas uroczystości otwarcia drogi wójt gminy Nur Jacek Murawski. - Postanowiliśmy, że drogowe inwestycje powiatowe będziemy współfinansować. Dróg w powiecie nie dzielimy na gminne czy też powiatowe. Wszystkie drogi są nasze, i trzeba z nimi na bieżąco robić porządek.

- Gdy nasz rząd ogłosił Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych bezzwłocznie postanowiliśmy wejść do tego programu. Złożony wniosek nie był jednak zakwalifikowany od razu do realizacji i został w tak zwanej poczekalni, na liście rezerwowej. Szanse na jego realizacje były dość nikłe. Wszyscy tę wiadomość przeżyliśmy bardzo emocjonalnie - radni, bo już zaplanowali pieniądze na budowę i oczami wyobraźni widzieli piękny asfalt nad Bugiem. Ja również mocno się tym zmartwiłem, gdyż przyszło mi mieszkać przy tej drodze i decyzja ta dotknęła mnie osobiście - mówił dalej wójt Murawski.

- Może dam zazdrościć MZDW i Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad bo droga wojewódzka Nur - Zaszków przez Tymianki, czy też droga krajowa na odcinku Przewóz Nurski - Ceranów jest w o wiele gorszym stanie technicznym, niż nasza droga powiatowa. Po naszej drodze jedzie się jak po maśle - po tamtych jak po szwajcarskim serze - zakończył z humorem wójt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki