MKTG SR - pasek na kartach artykułów

11 Listopada w miastach i gminach

paf
Marszałek Józef Piłsudski
Marszałek Józef Piłsudski
Jak 11 listopada będzie świętowany w miastach i gminach naszego regionu.

Ostrołęka. Mszą świętą w kościele pw. Zbawiciela Świata o godz. 10.00 rozpoczną się 11 listopada miejskie obchody Święta Niepodległości. Po mszy o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zostaną wręczone odznaki honorowe "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". Część artystyczna w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej.

Myszyniec. Święto Niepodległości będzie obchodzone w szkołach, na okolicznościowych akademiach.

Goworowo. W Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie 10 listopada odbędzie się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Niepodległości. Akademia rozpocznie się o godz. 11.10 w szkole.

Kadzidło. Obchody Dnia Niepodległości rozpocznie Msza święta za ojczyznę w kościele parafialnym o godz. 11.30. Podczas mszy część artystyczną zaprezentują uczniowie Gimnazjum w Kadzidle. Potem krótkie przemówienie nad grobami poległych wygłosi Jan Pabich, wójt gminy Kadzidło. O godz. 13.30 w hali sportowej rozpocznie się Turniej Niepodległościowy. W piłkę siatkową zagrają reprezentacje czterech samorządów: Czerwina, Myszyńca, Troszyna i Kadzidła.

Lelis. Wójt gminy Lelis zaprasza 10 listopada na uroczyste spotkanie kombatantów, emerytów i rencistów z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą w kościele pw. MBNP w Lelisie. Po mszy odbędzie się spotkanie w sali GOK-O. Z okolicznościowym montażem słowno- muzycznym wystąpią uczniowie Zespołu Szkół w Lelisie oraz zatańczy Nowe Latko z GOK-O. Współorganizatorami spotkania są: Urząd Gminy w Lelisie, Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Szkół.

Rzekuń. 11 listopada odbędzie się uroczystość nadania Gimnazjum w Rzekuniu imienia marszałka Józefa Piłsudskiego oraz otwarcie części sportowo-dydaktycznej. Uroczystość rozpocznie się się Mszą świętą w kościele parafialnym w Rzekuniu o godz. 9.00. Udział w niej weźmie ks. bp Stanisław Stefanek. Po mszy odbędzie się uroczysty apel w gimnazjum.

Maków Maz. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczną się tuż przed południem złożeniem kwiatów pod pomnikiem przy kościele pw. Bożego Ciała (zbiórka delegacji na ul. Rynek o godz. 11.45). O godz. 12.00, przed południowym nabożeństwem w kościele będzie prezentowany montaż poetycko-muzyczny, przygotowany przez uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 2 pod kierunkiem Ewy Konarzewskiej i Małgorzaty Tomczak. n

Krasnosielc. 11 listopada o godz. 10.00 w GOK-u odbędzie się Powiatowy Przegląd Pieśni Legionowej i Żołnierskiej. Współorganizatorem przeglądu jest Mazowieckie Centrum Kultury.

Wyszków. Burmistrz i starosta wspólnie zapraszają 11 listopada na obchody 86. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnicy uroczystości spotkają się kwadrans przed dwunastą przed kościołem św. Idziego, gdzie punktualnie w południe odprawiona zostanie Msza święta. Potem zebrani przejdą na cmentarz parafialny na Nadgórzu, pod pomnik Zamordowanych w 1920 roku, gdzie zaplanowana jest modlitwa za poległych, a także wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Po południu, o 16.00 odbędzie się uroczysty koncert w wykonaniu chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, zespołu z Domu Polskiego w Ejszyszkach (Litwa) i rewii Sylaba - w sali widowiskowej WOK Hutnik. Zaproszenia na koncert można otrzymać w sekretariacie WOK Hutnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki