Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

100 lat pobożności

Jarosław St. Włodarczyk
Siostra Maria Klicka z urodzinowymi bukietami
Siostra Maria Klicka z urodzinowymi bukietami J. Włodarczyk
W sobotę 19 lipca w klasztorze Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu setną rocznicę urodzin obchodziła siostra Maria Klicka.

Na uroczystość przybyła licznie rodzina, wraz z Robertem Kołakowskim dyrektorem Delegatury Urzędu Marszałkowskiegow Ciechanowie. Uroczystości przewodził prowincjał Kapucynów, ojciec Sławomir Siczek. Sędziwa zakonnica zwróciła się do zgromadzonych z apelem: "bądźcie dobrzy dla innych, kochajcie Boga i bliźnich i wszystkim dobrze czyńcie".
Siostra Maria Klicka urodziła się 18 lipca 1903 r. w Łysakowie. Do klasztoru wstąpiła 15 lutego 1924 roku przyjmując imię Siostra Maria Immakulata od Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.
Trudy służby Bogu i bliźniemu dzieliła z Marią Teresą Kowalską, która do przasnyskiego klasztoru wstąpiła rok wcześniej. Z nią też przeżywała gehennę działdowskiego obozu.
Maria Kowalska nie przeżyła wojny i wśród 108 męczenników II wojny światowej była beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1999 r.
Siostra Maria Klicka zasłynęła jako mistrzyni haftu. Jej ręką wyszywany był między innymi sztandar przasnyskiego hufca ZHP z 1957 r.
Jest też poetką. Autorką utworów w których daje wyraz wierze i ufności Bogu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki